fbpx

Atskats no dienas nometnes

Atspere

Īsumā par nometni

Bērnu un jauniešu apvienība “Rīts” ar Madonas novada pašvaldības finansiālu atbalstu šovasar bērnus vecumā no 11 līdz 15 gadiem aicināja no 7. augusta līdz 11. augustam piedalīties dienas nometnē “Atspere”. Nenoliedzami vasara skolēnu vidū ir ļoti gaidīts laiks, tādēļ šogad nometņot gribētājus uz nometni aicinājām augustā, kad lielākā vasaras daļa jau paskrējusi, bet skola teju, teju klāt. Jāteic, ka atsaucība un interese bija  liela, dalībnieku grupa nokomplektējās  ātri, un savā pulkā uzņēmām 2 ukraiņu bērnus, kuri ļoti labi iejutās un iesaistījās piedāvātajās aktivitātes, bija jaunieši ar labām krievu valodas zināšanām, kuri neskaidrību gadījumā pārtulkoja notiekošo.  Nometnē piedalījās bērni no Aronas, Kalsnavas, Liezeres, Vestienas, Bērzaunes, Sauleskalna, Praulienas, Ērgļiem un Madonas.

Nometnes programma bija dažāda, lai parādītu jauniešiem iespējas kā lietderīgi pavadīt savu brīvo laiku. Organizatori domāja gan par radošām, gan sportiskām aktivitātēm, gan interesantiem viesiem. Piecu dienu laikā dalībnieki piedalījās 8 radošajās darbnīcās, izgatavojot ļoti skaistus darbiņus, kā arī  piedalījāmies saliedēšanās un sadraudzības meistarklasē kopā ar Kristapu Kravali, mūsdienu deju pasniedzēja Vita Berkmane mūs ievilināja deju pasaulē, Helmuts Baņukals “Domas dabā” uz Madonas pilsētu lika paskatīties no cita skatu punkta ar “Citādo orientēšanās spēli”, lietus nebija šķērslis lai kopā ar jauniepazītajiem draugiem dotos piedzīvojumā. Pie dalībniekiem viesojās Inese Zīle ar improvizācijas meistarklasi, lika mums smieties un parādīja kā uzburt vienkāršas teatrālas ainiņas. Kā teic vecāki, paldies par prieku, sirsnību un radošajām iedvesmām, brīnumjaukas emocijas, dzīvesprieks un gudrības vienā lieliskā austa nedēļas piedzīvojumā. Ar nepacietību gaida nākošo vasaru, lai atkal kādā skaistā nometnes nedēļā piedzīvotu jaunas sajūtas.

Nometne nebūtu iespējama bez atsaucīgās organizatoru komandas. Nometnes piedzīvojumu kopā ar Jauniešiem izdzīvoja Iluta Ogorodņikova, Skarleta Šnēbaha, Ance Lūse, Samanta Terēze Rumpīte, Daniela Karlsone, Kristīne Bebre. Saulainu atlikušo vasaru un uz tikšanos jaunos piedzīvojumos Multifunkcionālajā jaunatnes iniciatīvu centrā KUBS.

Bērnu vasaras dienas nometne

Nometnes

1.diena

Dienu sākām ar tradicionāliem un ne tik ļoti iepazīšanās uzdevumiem, pārrunājām noteikumus, lai nometne izdotos. ☀️

Par pusdienām sakām lielu paldies •Melnais Bullis•  ☀️

Dienas otrajā pusē pie mums viesojās Kristaps Kravalis, kurš aicināja uz sadarbību caur dažādiem interesantiem, izaicinošiem, jautriem uzdevumiem. ☀️

Nometnes

2.diena

Otrā diena nometnē “Atspere” paskrēja nemanot! ☀️

Dienu sākām ar rīta apli – mazām sarunām, vārdu atkārtošanu un uzzinājām labākās nometnes grupiņas, kurās darbosimies turpmākās dienas! 😎

Jauniešiem bija iespēja piedalīties 3 darbnīcās:

  • komandas vienojošā elementa izveidē;
  • sveču dekupāžā;
  • auduma maisiņu izveidē. 

Ziniet, jaunieši pārsteidza ar savu radošumu un pacietību! 

Turpinājumā audzīte Ance bija parūpējusies par lielo nometnes erudīcijas spēli ar dažādiem jautriem uzdevumiem, lai nezaudētu modrību. 

Bērnu vasaras dienas nometne
Bērnu vasaras dienas nometne

Nometnes

3.diena

Nometne jau pusē, šodien aizvadījām jau trešo dienu “Atsperē”. ☀️ 

Dienu sākām kārtīgā rīta rosmītē. Turpinājumā darbojāmies 3 darbnīcās – batikojām, veidojām magnētiņus, lējām ziepītes.

Pēc pusdienām pie mums viesojās Helmuts no “Domas Dabā”, kurš speciāli priekš mums bija izveidojis orientēšanās spēli Madonā. Prieks par jauniešiem, kuri azartiski metās uzdevumu risināšanā. Kādam veicām labāk, kādam vēl jātrenē gribasspēks. 

Nometnes

4.diena

Dienu sākām ar rīta apli – izkustējāmies un pasmējāmies. Turpinājumā bija 3 īpašas darbnīcas – drošs internets, jauniešu iespējas sadarbībā Madonas novada jauniešu domi, pasākumu izveide audzītes Ances vadībā.

Pēcpusdienā izaicinājām sevi un kopā ar Vitu Berkmani apguvām dejas horeogrāfiju vien 2 stundu laikā! Bija karsti! ☀️

Bērnu vasaras dienas nometne
Bērnu vasaras dienas nometne

Nometnes

5.diena

Rītu sākām ar iekavēto darbiņu – pasākumu ideju prezentāciju. Ak, kā gribētos tās visas realizēt dzīvē! 😎
Šodienas darbnīcas bija:
– Nometnes foto rāmīša izgatavošana;
– Saldumu darbnīca;
– Labo vārdu teikšana.

Dienas otrajā daļā pie mums viesojās Inese Zīle, kas ieveda mūs improvizācijas pasaulē, kā arī izkustināja jestros ballīšu uzdevumos.

Bilžu izlase